Sveicināti

Es esmu Didzis Veinbergs. Šī lapa šeit ir tādēļ, ka man ir ideja, kas pamazām iegūst arvien konkrētākus apveidus. Proti — es vēlos izveidot atvērto izdevniecību. Šāda izdevniecība izdod papīra grāmatas, ko var aptaustīt, nopirkt, izlasīt un ielikt plauktiņā, taču pilnīgi visas grāmatas tiek izdotas ar brīvām licenzēm. Tas nozīmē, ka ikvienu grāmatu visi, kas vēlas, var brīvi izlasīt internetā, izdrukāt, pārveidot un izplatīt.

Uzreiz precizēšu, lai vēlāk nebūtu pārpratumu: es negaidu, ka autori un tulkotāji savus darbus publicēs par brīvu. Tieši tāpēc arī ir grāmatas, ko pārdot — lai maksātu honorārus tiem, kas tās saraksta un tulko un algas tiem, kas tās rediģē, koriģē un saliek.

Es arī neesmu pārlieku oriģināls. Pašu ideju — pārdot lietas, kas pieejamas par brīvu, lai iegūtu naudu to tālākai attīstībai — plaši sāka izmantot jau brīvās programmatūras pārdevēji. Piemēram, netrūkst kompāniju, kas ar visnotaļ labiem panākumiem tirgo brīvo operētājsistēmu Linux. Arī grāmatas ar brīvām licenzēm izdotas jau agrāk — un arī veiksmīgi.

Visbeidzot, es vēlos mainīt pasauli. Daudzi veiksmīgi uzņēmumi mainījuši pasauli — un tieši tādēļ, ka viņi piedāvāja ko jaunu un vērtīgu, viņi arī kļuva veiksmīgi. Tieši Latvijai un latviešu valodai šāda izdevniecība ir pat ļoti vērtīga.

Ja doma patīk un gribi palīdzēt, droši raksti uz nuclearsecrets (uz) gmail (punkts) com. Tava palīdzība pilnīgi noteikti lieti noderēs.

3 Responses to “Sveicināti”


  1. 1 Arturs Mednis februāris 13, 2008 plkst. 3:46 pēcpusdienā

    Konkurenti – ienaidnieki 🙂

    Laba ideja, man partiik, tikai es nesapratu – juus izdodad fiziski, vai tikai elektroniski? Ir jau kaadi darba auglji?

  2. 2 nuclearsecrets februāris 13, 2008 plkst. 4:12 pēcpusdienā

    Izdevniecība ir projekts, tamdēļ augļu vēl nav. Vispār pavisam nesen nonācu tik tālu, lai klāstītu cilvēkiem. Bet interese ir, tāpēc arī augļiem vajadzētu rasties.

    Gribam izdot gan fiziski, gan elektroniski — fiziskas grāmatas uz papīra, elektroniskas versijas internetā. Papīra grāmatas par naudu, elektroniskas HTML versijā — par brīvu. Varbūt arī smukāk saliktas PDF versijā — par naudu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
Saņem jaunumus ātrāk!


%d bloggers like this: