Jaunumi 21.02.2008

Ja lietas virzās uz priekšu, tad pamazām paliek arvien mazāk laika, lai par tām rakstītu. Tomēr to var izprast arī kā projekta apklušanu, kas ne tuvu nav taisnība. Tādēļ nolēmu uzrakstīt par jaunumiem:

1) Ir sākts darbs pie pirmā tulkojuma (tieši tas paņem lielāko daļu laika). Visi virzieni un kustības sāk ar manifestu — arī mēs. Tādēļ pirmais tulkojums ir manifests, kur lieliski pastāstīts, kāpēc brīva pieeja citu autoru darbiem ir svarīga un kā tas ietekmē kultūru — Stenfordas universitātes jurisprudences profesora Lorensa Lesiga lieliskā grāmata „Brīvā kultūra“.  Šī grāmata  izdota 2004. gadā un īsā laikā kļuvusi ļoti populāra. Īpaši pievilcīgi ir arī tas, ka tā ir viena no pirmajām grāmatām, kas izdota ar brīvu licenzi.

2) Esmu arī izvēlējies latviešu autoru, kuŗa darbus digitalizēt pirmos. Tas ir Pāvils Rozītis. Viņa darbi publiskajā domēnā nokļuva tikai šā gada 1. janvārī, un lielākā daļa cilvēku viņu pazīst tikai kā „Cepļa“ vai „Valmieras puiku“ autoru. Tomēr Rozītis savulaik tika uzskatīts par vienu no veiksmīgākajiem latviešu psiholoģisko romānu un noveļu autoriem. Maz pazīstami ir arī viņa dzejoļi. Darbi tiek digitalizēti no pirmskaŗa Latvijas laika izdevumiem — tā kā Rozītis savos darbos mēdz kritizēt komunistus, darbi tika pielaboti, lai padarītu tos pieņemamākus izdošanai LPSR lasītājiem. Tādēļ arī gribētu mīļi lūgt: ja kādam no jums ir pirmskaŗa P. Rozīša darbu izdevumi, būtu ļoti jauki, ja varētu aizdot ieskenēšanai.

Ar prieku gaidīšu atsauksmes par darbu izvēli un plāniem. Rakstiet uz nuclearsecrets uz gmail punkts com.

4 Atbildes to “Jaunumi 21.02.2008”


  1. 1 online 29 decembr, 2009 9:47 pm

    japarbauda:)

  2. 2 Cipars 3 novembr, 2010 8:54 am

    Tiko aizrakstīju !! Imants

  3. 4 Pēters 19 oktobr, 2016 5:58 am

    Kā tad beidzās ieskanēšana, izdevās atrast visus Rozīša darbus un ieskanēt?


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
Saņem jaunumus ātrāk!


%d bloggers like this: